JAK TO VIDÍM JÁ

JAK TO VIDÍM JÁ

Než jsem se poprvé nechala zasvětit do prvního stupně Reiki, tak už před tím jsem chodila na „léčení“ Reiki. Vždy mi to připadalo jako něco neuvěřitelného a neuchopitelného. Myslím, že dokud se člověk nezasvětí do prvního stupně, tak nemůže úplně pochopit to, o čem Reiki je…

Zasvěcení je úžasný rituál… Po pár léčeních jsem dostala pocit, že je to něco co musím mít. Něco, co mi chybí k pochopení určitých věcí. Navíc ve chvíli, kdy jsem se pro zasvěcení rozhodla jsem za sebou měla celkem složité období. Chtěla jsem se z toho nějak dostat, ale nic mi nepomáhalo. Myslím, že Reiki mi přišla do života ve správnou chvíli.

Narazila jsem na paní, která zasvěcovala. Domluvila jsem se s ní na určitý termín a ve sjednaný čas jsem dorazila. V ten den bylo krásné slunečné, podzimní počasí. Přišla jsem k ní, ona mi uvařila čaj a vše mi vysvětlila, dostala jsem od ní nějaké prospekty a pak si mě posadila na židli a řekla, abych zavřela oči. Najednou jsem cítila nepopsatelné pocity a nával energie. V mysli jsem viděla samu sebe, jak tančím kolem ohně v roztrhaném oblečení, je tma a kolem ohně sedí indiáni, kteří bubnují a já se jakoby nacházím v jakémsi tranzu… Po pár minutách mi řekla, abych otevřela oči a zůstala sedět.

Trochu se mi točila hlava a byla jsem malátná, cítila jsem, že do mne něco vstoupilo a já to musím přijmout. Po chvíli jsem si začala zkoušet Reiki na různé věci a pracovat s touto energií. I když jsem na další zasvěcení za stejnou paní nešla, protože mi úplně nesedla a přišlo mi, že to nedělá ze svého přesvědčení, ale kvůli penězům, tak to nemění nic na tom, že zasvěcení proběhlo. Praxi už si stejně pak dělá každý sám. Po zasvěcení jsem měla pocit jako, že jsem dostala něco co mi celý život chybělo, něco co je úžasné a já nevěděla co mám najednou s nahromaděnou energií dělat. Připadala jsem si jako Alenka v říši divů, vůbec jsem nechápala, jak může něco takového existovat a jak to, že jsem to nevěděla dřív. Líbí se mi na tom to, že je to něco co vlastně není prokazatelné, nevidíte to, pouze to cítíte a víte, že to je…

Reiki pak působí dalších 21 dní a čistí Vás od Vašich problémů, strachů, bloků, ale jen pokud to dovolíte, takže se není čeho bát. Na různých stránkách narazíte na různé negativní články o Reiki. Tato energie je velice inteligentní nebo spíš naše tělo je inteligentní. Za sebe můžu říct, že Reiki mi velice pomohla. Reiki využívám každý den a myslím, že by měl každý podstoupit první stupeň, ten k ničemu nezavazuje. Pročistí Vás a zároveň můžete využívat i pro ostatní.