Druhy duchovních vztahů

Druhy duchovních vztahů

11.2.2019 – článek

Našimi životy procházíme několika druhy duchovních vztahů, které v následujících řádcích popíši. Samozřejmě je spousty jiných vlivů na naše vztahy, ale někteří z vás můžete najít odpověď na to, proč je to ve vašem vztahu tak, jak to je.

Velký vliv na naše vztahy mají minulé životy, které jsou úzce spojeny s životy současnými… Určité lidi potkáváme v současném životě proto, abychom si vyřešili něco, co jsme nebyli schopni řešit v životech minulých a dokud to nevyřešíme, tak v životech příštích budeme stále potkávat ty stejné duše.

Všechny tyto vztahy jsou založené na minulých životech. Člověk musí splatit účty za minulé životy.

Spřízněná duše
Spřízněných duší můžeme potkat za život několik. Není pouze jedna spřízněná duše. A není to pouze někdo, kdo je náš partner. Může to být kamarád, dítě, rodinný příslušník, někdo s kým sdílíte stejnou duchovní cestu nebo někdo s kým procházíte stejnými životními lekcemi a zkouškami stejně jako vy. Se spřízněnými dušemi řešíme v životě stejné nebo podobné věci a navzájem se od sebe učíme. Mohou být ve stejném stádiu spirituálního rozvoje. Většinou jsou tyto vztahy naplňující a harmonické. Pracují na stejném úkolu, aby naplnily poslání nebo už si vše vyřešily a v současném životě se pouze setkají, aby se od sebe něco naučili.

Poznají se tak, že většinou při prvním setkání si hned padnou do oka a komunikace mezi nimi je přirozená, nenucená. V podstatě ihned si velice rozumí. Při setkání přichází pocit, že toho člověka znáte a že je něco trochu jinak než obvykle. Vzájemně se přitahují (neznamená to, že by šlo pouze o sexuální přitažlivost, buď tam je nebo není, záleží v jakých rolích se setkají). Přitahují se proto, protože přetrvalo pouto z minulého života. Mají pocit jako by se znali celý život. Většinou zůstávají přáteli na celý život, takže často se nesetkávají jako partneři, i když se to nevylučuje. Se spřízněnou duší jste se mohli potkat už několikrát v minulých životech a nebo je to poprvé a svoji cestu začínáte. Záleží v jakém stádiu se nachází.

Karmický vztah
Tito lidé se setkávají, aby dali do rovnováhy karmu z minulých životů. Tyto vztahy většinou začínají velikou přitažlivostí. Většinou jde o partnery nebo milence. Vztah nebývá harmonický, ale spíše těžký až krutý. Často končí velice bolestivě a přitom je moc těžké takový vztah ukončit, jelikož se nedokáží od sebe odtrhnout, i když oba vztah ničí. Minulé životy těchto dvou lidí zažily nějaké utrpení v podobě násilí, nenávisti, vraždy… V současném životě se potkávájí, aby dali věci do rovnováhy nebo jen prožili další část jejich společné cesty. V tomto vztahu člověk většinou cítí samotu a prázdnotu po počáteční přitažlivosti, která ale přetrvává. Tyto vztahy jsou důležité proto, abychom se naučili integrovat všechny části naší duše a poučili se.

Takového člověka většinou poznáte podle toho, že se často objevuje pocit deja-vu, znamená že už jste takové situace někdy zažili, vztah chcete zachránit i přes konflikty, soustředíte se více na vztah než na sebe, vztah je spíš závislostí než láskou, hrajete si jako kočka a myš, prostě kdo z koho.

Dvojplamen (Dvojpaprsek, Dvojduše…)
Nejnáročnější a nejvzácnější ze všech vztahů. Tento typ vztahu nám ukazuje jaká láska doopravdy je a zároveň jak bolestivá tato láska může být. Tento vztah je známkou toho, proč všichni toužíme po tom najít toho „pravého“ nebu tu „pravou“. A pokud člověk někoho takového v životě nepotká, tak vůbec nechápe jaká láska může vlastně být. Tyto duše byly na počátku stvořeny jako jedno „vajíčko“, ale pak byly odděleny. Stejně jako žloutek a bílek patří k sobě, tak stejně tyto duše patří také k sobě. Většinou se setkávájí v několika životech, jelikož dvojplameny prochází několika stádii než mohou být opravdu spolu. Kdo pozná svůj dvojplamen v posledním stádiu, tak má opravdu velké štěstí. Než se setkájí musí si nejprvé projít v životě svými karmami a mít něco odžité. Pouto dvojplamenů je věčné. Bohužel se většinou setkávájí ve stádiu, kdy už mají obě duše své rodiny nebo jsou jiné důvody proč spolu nemohou být, protože i soužití dvojplamenů je náročné, pokud se nesetkávají v posledním stádiu. Každý by chtěl poznat svůj dvojplamen, ale kdo ví o čem takový vztah je, tak by ho poznat raději nechtěl.

Při prvním setkání většinou dochází k velice silnému pocitu, že jsme doma a od té chvíle se začínají spojovat. Často je to také založené na velice silné sexuální přitažlivosti, takové jakou člověk nikdy před tím nezažil. Dvojplameny jsou také energeticky napojeny, takže v životě se jim stávají stejné nebo podobné životní události. Od chvíle, kdy se setkají cítí a vnímají stejné emoce a ví, že se s jejich dvojplamenem něco děje. Každý na světě má svůj dvojplamen, ale ne všichni se s ním samozřejmě setkají. Většinou jde o vztah mezi mužem a ženou, ale není vyloučený ani vztah rodinného nebo jiného typu. Dvojplameny se velice často setkávájí za zvláštních okolností a také jako lidé z různých sociálních sfér nebo i z jiných kontinentů země. Dvojplameny musí projít různými zkouškami a bolestmi než dojdou do posledního stádia a i přes to není jisté, zda do posledního stádia dojdou, protože záleží, jak si na své cestě vedly. Je to také o sebepoznání, duchovním rozvoji a cestě. Lidé se snaží hledat svůj dvojplamen, což je hloupost. Ve skutečnosti hledají sebe a svoji celistvost. Pokud přemýšlíte, zda váš partner nebo někdo jiný je dvojplamen, tak to znamená, že není. Už jen proto, že nad tím přemýšlíte, protože jinak byste to věděli jistě.

O dvojplamenech se dá rozepsat v samostatném článku, tak možná někdy příště.

Doufám, že se vám článek líbí, pokud ano, tak budu ráda za sdílení.